Jak probíhá sezení

Možná se nyní ptáte, jak takové psychoterapeutické sezení vlastně probíhá…

Nemusíte mít z ničeho strach, je to vlastně velmi prosté :)

Na úvod je třeba říci, že je důležité, aby klient přišel na sezení ve stavu, kdy není pod vlivem alkoholu, léků na uklidnění nebo jiné látky měnící stav vědomí.

Nejprve si na sezení upřesníme téma, které budeme řešit, případně se pozeptáme na okolnosti, které Vaše potíže provází. Dále Vám terapeut v krátkosti vysvětlí, jakým způsobem budeme „procházet události s obtížemi spojenými“, a na co se budeme společně soustředit.

Po celou dobu společné práce sedíte pohodlně usazeni v gauči, celou dobu jste při plném vědomí, sezení lze přerušit (pokud si například potřebujete odskočit na toaletu).

Je zcela přirozené, že klienta při první zkušeností s regresní terapií provázejí pochyby – např. „jestli vůbec něco uvidím“ nebo „já si to ale snad vymýšlím“… Takové myšlenky jsou napoprvé zcela normální a vy si s nimi nedělejte vůbec starosti :) Je to práce terapeuta vhodně Vás „vést“ se správnému vybavování, a terapeut také ihned pozná, pokud klient kamkoli „odbočí“ a pomůže mu vrátit se zpět k vybavování si dané události.

Nemusíte mít z ničeho strach, terapeut je Vaším průvodcem a celý průběh sezení spolehlivě kontroluje :)

Po dokončení práce je klient připravený pokračovat ve svém denním programu.. Klient ze sezení vždy odchází ve stavu, kdy se cítí dobře, jen je vhodné zohlednit, že po zpracování emocí se může objevit lehce euforický stav, který se právě může vázat s lehkým pocitem „nejistoty v nohou“, proto je vhodné na to upozornit, zejména s okolností dopravy po terapii domů vlastním vozem.

obrazek-na-stranky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *